Jdi na obsah Jdi na menu
 


FAQ - často kladené dotazy

Je možné umístit dvě užovky červené do jednoho terária? Ano, možné to samozřejmě je, ale je nutné si předem zodpovědět na některou z otázek:

  1. V případě, že umístím jedince opačného pohlaví do jednoho terária, nebude mi vadit, že se budou chtít pářit dříve, než jsem plánoval(a)?
  2. Jsou ze stejného chovu? Pakliže nikoliv, je nutné nového jedince dát na měsíc do krantény.

Je možné umístit starší užovku červenou k menšímu jedinci? Ano, možné to samozřejmě je, za předpokladu dostatku úkrytů jak pro většího jedince, tak i menšího. Předejme tím zbytečnému stresu menšího, nicméně častokrát se stává, že v jednom úkrytu pak najdeme jak jedince většího, tak jedince menšího.

Jsou užovky červené kanibalové? Tuto variantu vyloučit nelze, nicméně při dodržení všech základních podmínek (především při krmení odděleně) se tento jev vyskytuje pouze vyjíměčně a sporadicky.

Jak často mám svou užovku krmit? Především je nutné znát stáří užovky a kterým hlodavcem užovku krmíme. Jde-li o mláďata (do cca 60cm) optimální je krmit co 7 dní. Zde se předpokládá, že krmíme holaty myší. Jde-li o subadultní jedince (do cca 80cm) můžeme krmit co 5-7 dní dle potravy, kterou předkládáme. Jde-li už o adultní jedince (mnohdy nad 80cm) pak doporučuji interval 7-10 dní dle typu předkládané potravy.

Mohu rozkrmovat/krmit kuřecím masem? Nemám odzkoušeno, ale nedoporučuji. Zpravidla krmíme tím, čím budeme krmit i v budoucnu a čím se užovka krmí i ve volné přírodě. Kuřata a slepice tam nepatří.

 

 

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA